ניהול ומנהיגות בפוליטיקה

לא הקונספציה אשמה במחדל השביעי באוקטובר : תמיד יש קונספציה או במילים אחרות הנחת עבודה והיא תמיד תתברר כלא נכונה בשלב כזה או אחר , כי תמיד המצב בסוף משתנה . לא ניתן לצפות שהקונספציה תאותגר ותשתנה במקום בו ממנים בכירים על פי חנופה נאמנות לדעת ראש המערכת ואליו אישית ומפוטרים אם הם לא מונו על ידו ואינם ממקורביו. עד שזה לא ישתנה מובטח לנו עוד משברים ואסונות כמו אסון מירון וכמו אסון השביעי באוקטובר ויום כיפור

מהי תמונת הניצחון שתהייה לנו?
לא תהייה תמונת ניצחון ללא אמון ותקווה .
את רותם קופר ואפרת מצ׳יקאווה פגשתי באולפן החדשות של ערוץ 13 . הם ספרו על המיזם האישי שלהם להעביר תרופות לחטופים. אנשים מדהימים.
אמרתי להם שהם חלק חשוב מתמונת הניצחון שנזכור בעוד שנים על התקופה הקשה שאנו עוברים . הם חלק מאותה אמונה שחייבת להיות לנו שעשינו כל שניתן כדי להחזיר את החטופים .
ב1940 הצבא הבריטי ספג תבוסה נוראה מידי הגרמנים וכ300 אלף חיילים בריטים היו נצורים בעיירה בשם דנקרק . אלפי סירות דייגים פינו את החיילים האלה במבצע הירואי והשיבו אותם לבריטניה. הזיכרון הבריטי הוא של מבצע הפנוי ההירואי של פינוי החיילים והבאתם הביתה ופחות התבוסה הצורבת שקדמה לו.

דברו איתי!

בכל הזדמנות אני חוזר ואומר שהתובנות שלי אותם אני מביא בספר ובערוץ היוטיוב ובהרצאות, אינן תקפות לכל ארגון ולכל מצב. הן רק בסיס למחשבה. כיתבו לי עם מה הסכמתם ועוד יותר עם מה לא הסכמתם ואני מבטיח להגיב.

  ”לֹא הַבַּיְשָׁן לָמֵד, וְלֹא הַקַּפְּדָן מְלַמֵּד.“

  יצירת קשר

  אתר זה הינו בבעלות, ומופעל ע"י עמוס שפירא.

  מגורים: תל אביב, ישראל.

  ניתן לפנות בכל נושא באמצעות:

  הטלפון האישי שלי: 0523-66-9996

  כתובת המייל שלי: amos@amos-shapira.com

   

  הסדרי נגישות